Hoşgeldiniz!! Hristiyan Topluluğuna

Ad Başlık İçerik  

Hoş geldiniz! Ana Sayfa  ::  İnternet Kilisesi  ::  Yerel Kiliseler  ::  Soru Tahtası
:: Ana Menü ::

Ana Sayfa

İnternet Kilisesi

İncil Okuma

Gündelik Ekmeğimiz

Mesaj Panosu

:: Modüller ::

· Kütüphane
· Vaazlar
· İsa Filmi
· İlahiler
· Linkler
· Soru Tahtası
· Kısa Rehberler
· Bu Siteyi Tavsiye et
· İncil Okuma Tavimi
· Download


:: Etkinlikler ::


Sipariş Formu
Görüşleriniz

  İmanınızı daha geliştirmek için Etkinliklerindeki Formlarını doldurup bize göndereceksiniz. Bizden çok rahatça 'İncil', 'İSA VCD' ve ilgili kitapları alabilirsiniz.

  Sipariş Formunun aracığıyla Mektuplaşma Kursu'na katılıp İSA'nın, İncil'in ve Hristiyanlığın gerçeklerine sahip olabilirsiniz.


:: Java Makinesi ::

Sitemizde arkadaşlarla Chat yapmak için bigisayarınıza Java Makinesi yüklemek zorundasınız.

Hala Chat Odası aktif değilse aşayıdaki linki tuşlayıp Java Makinesini indireceksiniz.

Ve, bilgisayarınıza Java Makinesini yükleyeceksiniz.

Güle güle kulanın!


Java Makinesi

Nihai Sorular
Nihai Sorular
- Günah Ciddi Bir Şey Midir? -

Nerede Bir Hata Oldu?
Günah Ciddi Birşey Midir?
Buradan Nereye Gideceğim?
Dinin Bir Faydası Olabilir Mi?


    Bir hastalığınız olduğu ortaya çıktığında "Ciddi mi?" sorusunu sormak önemlidir. Bu soruyu ruhsal hastalık olan günah hakkında sormak daha da önemlidir. İnsanların bazıları günahkâr olduklarını neşeyle söylerler, çünkü bunun ne anlama geldiği hakkında bir fıkirleri yoktur. Buna "sadece insanın doğası olarak" bakarlar ya da "herkes yapıyor" gerçeğinin arkasına sığınırlar. Ama bu tür sözler gerçek soru olan, "Günah ciddi bir şey midir?" sorusuna yanıt vermekten uzaktırlar. Aşağıda Kutsal Kitap'ın sizi günahkâr olarak ele alıp hakkınızda söylediği şeylerden bazılarına bakalım.

    Bozuldunuz. Bunun anlamı sizin olabileceğiniz kadar kötü olduğunuz ya da sürekli her günahı işlemekte olduğunuz demek değildir. Doğru ile yanlış arasındaki farkı bilmediğiniz ya da iyi ve yararlı işler yapamadığınız anlamına da gelmez. Söylemek istediği, günahın tabiat ve kişiliğinizin her bölümünü: kafanızı, iradenizi, sevdiğiniz şeyleri, vicdanınızı, huylarınızı ve hayal gücünüzü sardığıdır. Yürek her şeyden ziyade aldatıcıdır ve çok çürüktür.48 Sorununuzun kökü yaptıklarınız değil, kim olduğunuzdur! Günahkâr olduğunuz için günah işlersiniz.

   Kirlendiniz. Kutsal Kitap bu konuda hiç ödün vermez: Çünkü kötü düşünceler, ahlaksızlık, hırsızlık, cinayet, zina, açgözlülük, insanın yüreğinden kaynaklanır.49 Listede düşünceler, sözler ve davranışların da bulunduğuna dikkat edin, Bu, Tanrı'nın gözünde bütün günahların aynı derecede ciddi olduğunu gösterir. Bazı insanlar günahı sadece adam öldürmek, zina ve hırsızlık olarak nitelerler;
Ancak Kutsal Kitap günah hakkında bu şekilde düşünmeye hakkımız olmadığını bize açıkça söyler. Günah, Tanrı'nın kusursuz standartlarına erişmeyen her şeydir. Kusursuza erişmeyen bütün söz, düşünce ve davranışlanmız günahdır. Şimdi şu soruyu yanıtlayın: Kim, "yüreğimi saf tuttum; temiz ve günahsızım " diyebilir?50 Siz diyebilir misiniz? Eğer diyemiyorsanız, kirlenmişsiniz demektir.

    Küstahsınız. Kutsal Kitap günahın yasasızlık olduğunu, Tanrı' nın otoritesi ve yasalarına bilerek isteyerek karşı koyma olduğunu öğretir. İnsanların koyduğu hiçbir yasa, sizi yalan söylemeye, hile yapmaya, temiz olmayan şeyler düşünmeye, ya da herhangi başka bir biçimde günah işlemeye zorlamaz. Günah işlemeyi siz seçersiniz.

    Tanrı'nın kutsal yasalarına karşı gelmeyi kendiniz seçersiniz. Tanrı'ya itaatsizlik etmeyi siz bilerek, isteyerek seçersiniz ve bu yaptığınız çok ciddi bir şeydir. Çünkü Tanrı adil bir yargıçtır, öyle bir Tanrıdır ki, her gün öfke saçar.51 Tanrı günah karşısında asla yumuşak davranamaz ve bir tek günahın bile cezasız kalmayacağından emin olabilirsiniz.

    Tanrı'nın günaha verdiği cezanın küçük bir parçasını (biz bazen onu anlayamasak bile) bu dünyada çekeriz, Ama büyük ceza öldükten sonra verilecektir. Yargı Gününde her birimiz kendi adına Tanrı 'ya
hesap verecektir.


48. Tevrat: Yeremya 17: 9
49. İncil: Markos 7: 21, 22
50. Zebur: Süleyman'ın Meselleri 20: 9
51. Zebur: Mezmurlar 7:11

Nerede Bir Hata Oldu?
Günah Ciddi Birşey Midir?
Buradan Nereye Gideceğim?
Dinin Bir Faydası Olabilir Mi?


:: Kütüphane ::

· Hıristiyanlığın Temelleri
· Hıristiyan olmak için ne yapmalısınız?
· Tanrı Çizgisi
· Tanrı'nın Sözünden Cevaplar
· Nihai Sorular
· İsa Kimdir?
· Neden Kurban?
· Bana Tanrı'yı Anlat
· Bilimsel Makale
· Marangozdan da öte
· Tarihsel Kanıt
· Boş Mezar
· İznik Konseyi hakkında
· Yehova Şahitleri
· Kur'an, İsa'yı nasıl anlatıyor?
· Son zaman azizleri(mormonlar)


:: Okuma Takvimi ::


· Ocak Okuma Planı

· Şubat Okuma Planı

· Mart Okuma Planı

· Nisan Okuma Planı

· Mayıs Okuma Planı

· Haziran Okuma Planı

· Temmuz Okuma Planı

· Ağustos Okuma Planı

· Eylül Okuma Planı

· Ekim Okuma Planı

· Kasım Okuma Planı

· Aralık Okuma Planı


İsa'nın Yuhanna'ya verdiği Vahiy söyle diyor.
"Bu peygamberliğin sözlerini okuyana, burada yazılanları dinleyip yerine getirene ne mutlu! Çünkü beklenen zaman yakındır."(Vahiy 1:3)
Diliyoruz ki, Tanrı'nın vermiş olduğu sonsuz yaşamı ve gerçek yolunu bu sitenin aracıliği ile bulmanızı arzu ederiz.
Her mesaj panosundaki içeriklerin yasal sorumlulukları yazarlara aittir ve içerikler incil.com'nun ilkeleri ile bağdaşmayabilir.
© 1998~2014, www.incil.com