Hoşgeldiniz!! Hristiyan Topluluğuna

Ad Başlık İçerik  

Hoş geldiniz! Ana Sayfa  ::  İnternet Kilisesi  ::  Yerel Kiliseler  ::  Soru Tahtası
:: Ana Menü ::

Ana Sayfa

İnternet Kilisesi

İncil Okuma

Gündelik Ekmeğimiz

Mesaj Panosu

:: Modüller ::

· Kütüphane
· Vaazlar
· İsa Filmi
· İlahiler
· Linkler
· Soru Tahtası
· Kısa Rehberler
· Bu Siteyi Tavsiye et
· İncil Okuma Tavimi
· Download


:: Etkinlikler ::


Sipariş Formu
Görüşleriniz

  İmanınızı daha geliştirmek için Etkinliklerindeki Formlarını doldurup bize göndereceksiniz. Bizden çok rahatça 'İncil', 'İSA VCD' ve ilgili kitapları alabilirsiniz.

  Sipariş Formunun aracığıyla Mektuplaşma Kursu'na katılıp İSA'nın, İncil'in ve Hristiyanlığın gerçeklerine sahip olabilirsiniz.


:: Java Makinesi ::

Sitemizde arkadaşlarla Chat yapmak için bigisayarınıza Java Makinesi yüklemek zorundasınız.

Hala Chat Odası aktif değilse aşayıdaki linki tuşlayıp Java Makinesini indireceksiniz.

Ve, bilgisayarınıza Java Makinesini yükleyeceksiniz.

Güle güle kulanın!


Java Makinesi

Nihai Sorular
Nihai Sorular
- Ben Kimim? -

Nerede Bir Hata Oldu?
Günah Ciddi Birşey Midir?
Buradan Nereye Gideceğim?
Dinin Bir Faydası Olabilir Mi?


    Çağdaş yaşamın baskı ve sorunları, birçok insanı huzursuz bir şekilde yaşamda bir anlam ve amaç arayışına sürüklemektedir. Tanrı'nın kim olduğu hakkında bir şeyler gördük ama ya bizler? Biz neden varız? Neden buradayız? İnsan yaşamının bir anlamı ve amacı var mı?

    İyice anlamamız gereken birşey varsa o da insanların varoluşlarının anlamsız olmadığıdır. Kişi, adına "insan" dediğimiz kullanışlı bir pakette gelen rastgele atomların her nasılsa bir araya gelmesinden oluşmamıştır. Kutsal Kitap bizlere insanın bilge ve kutsal bir Tanrı tarafından yaratıldığını vurgular. Tanrı insanı kendi suretinde yarattı. Onu Tanrı 'ya benzer kıldı. İnsanları erkek ve dişi olarak yarattı.38 İnsan çok gelişmiş bir hayvan ya da zarif ve kibar bir maymun olmanın çok ötesindedir. Hayvanlar sebzelerden ve sebzeler minerallerden ne kadar farklıysa insan da diğer hayvanlardan o kadar farklıdır. Büyüklük bakımından kıyaslandığında insan güneş, ay ve yıldızlardan çok küçüktür ama Tanrı evrende insana eşsiz ve saygın bir yer vermiştir.

    Bunu Tanrı'nın insanlara verdiği ilk emirlerin birinde görebiliriz: Yeryüzüne hükmedin; denizdeki balıklara, gökteki kuşlara, yeryüzünde yaşayan bütün canlılara egemen olun.39 İnsan bütün yaşayan yaratıkların üzerinde yetki sahibi olarak yeryüzünde Tanrı'nın kişisel temsilcisi oldu.

    Ama insana özel bir saygınlık da verilmişti. Tanrı'nın suretinde yaratılmak, Tanrı'yla aynı biçim ve büyüklükte yaratılmak (Tanrı'nın şekli ve ebadı olmadığını görmüştük), ya da Tanrı'nın bütün niteliklerine küçültülmüş bir biçimde sahip olarak insanın minyatür bir Tanrı olduğu anlamına gelmez. Anlamı, insanın kusursuz bir tabiata sahip olan ruhsal, mantıklı, ahlaklı ve sonsuz yaşama sahip olarak yaratıldığıdır. Yani insan Tanrı'nın kutsal karakterinin gerçek bir yansımasıydı.

    Dahası, insan Tanrı'nın bütün emirlerine uymayı sevinçle ve sürekli olarak seçti ve bunun sonucu olarak da Tanrı'yla kusursuz bir uyum içinde yaşadı. O zamanlar insan "kimlik arayışı" içinde değildi! Kim olduğunu ve neden bu dünyada olduğunu kesin olarak biliyordu ve Tanrı'nın kendisine verdiği yeri itaatle almıştı.

    Ama bu durumdaki insan sadece dünyadaki yerinden ötürü doygunluk duymakla kalmıyordu, Tanrı da insandan hoşnuttu! Bunu bilmemizin nedeni Kutsal Kitap'ın bize Tanrı'nın dünyayı ve üzerindeki her şeyi, en üstün ve mükemmel yaratık olan insan dahil olmak üzere, yaratma işi sona erdiğinde Tanrı 'nın yaptığı her şeyi gördüğünü ve her şeyin çok iyi olduğunu söylemesidir.40 Tarihin o noktasında kusursuz insanlar, kusursuz bir çevrede birbirleriyle kusursuz bir ilişki ve Tanrı'yla kusursuz bir uyum içinde yaşadılar.

    Ama bugünkü durum bundan çok farklıdır! Ne olmuştur?

38. Tevrat: Tekvin 1: 17
39. Tevrat: Tekvin 1: 28
40. Tevrat: Tekvin 1: 31

Nerede Bir Hata Oldu?
Günah Ciddi Birşey Midir?
Buradan Nereye Gideceğim?
Dinin Bir Faydası Olabilir Mi?


:: Kütüphane ::

· Hıristiyanlığın Temelleri
· Hıristiyan olmak için ne yapmalısınız?
· Tanrı Çizgisi
· Tanrı'nın Sözünden Cevaplar
· Nihai Sorular
· İsa Kimdir?
· Neden Kurban?
· Bana Tanrı'yı Anlat
· Bilimsel Makale
· Marangozdan da öte
· Tarihsel Kanıt
· Boş Mezar
· İznik Konseyi hakkında
· Yehova Şahitleri
· Kur'an, İsa'yı nasıl anlatıyor?
· Son zaman azizleri(mormonlar)


:: Okuma Takvimi ::


· Ocak Okuma Planı

· Şubat Okuma Planı

· Mart Okuma Planı

· Nisan Okuma Planı

· Mayıs Okuma Planı

· Haziran Okuma Planı

· Temmuz Okuma Planı

· Ağustos Okuma Planı

· Eylül Okuma Planı

· Ekim Okuma Planı

· Kasım Okuma Planı

· Aralık Okuma Planı


İsa'nın Yuhanna'ya verdiği Vahiy söyle diyor.
"Bu peygamberliğin sözlerini okuyana, burada yazılanları dinleyip yerine getirene ne mutlu! Çünkü beklenen zaman yakındır."(Vahiy 1:3)
Diliyoruz ki, Tanrı'nın vermiş olduğu sonsuz yaşamı ve gerçek yolunu bu sitenin aracıliği ile bulmanızı arzu ederiz.
Her mesaj panosundaki içeriklerin yasal sorumlulukları yazarlara aittir ve içerikler incil.com'nun ilkeleri ile bağdaşmayabilir.
© 1998~2014, www.incil.com