Hoşgeldiniz!! Hristiyan Topluluğuna

Ad Başlık İçerik  

Hoş geldiniz! Ana Sayfa  ::  İnternet Kilisesi  ::  Yerel Kiliseler  ::  Soru Tahtası
:: Ana Menü ::

Ana Sayfa

İnternet Kilisesi

İncil Okuma

Gündelik Ekmeğimiz

Mesaj Panosu

:: Modüller ::

· Kütüphane
· Vaazlar
· İsa Filmi
· İlahiler
· Linkler
· Soru Tahtası
· Kısa Rehberler
· Bu Siteyi Tavsiye et
· İncil Okuma Tavimi
· Download


:: Etkinlikler ::


Sipariş Formu
Görüşleriniz

  İmanınızı daha geliştirmek için Etkinliklerindeki Formlarını doldurup bize göndereceksiniz. Bizden çok rahatça 'İncil', 'İSA VCD' ve ilgili kitapları alabilirsiniz.

  Sipariş Formunun aracığıyla Mektuplaşma Kursu'na katılıp İSA'nın, İncil'in ve Hristiyanlığın gerçeklerine sahip olabilirsiniz.


:: Java Makinesi ::

Sitemizde arkadaşlarla Chat yapmak için bigisayarınıza Java Makinesi yüklemek zorundasınız.

Hala Chat Odası aktif değilse aşayıdaki linki tuşlayıp Java Makinesini indireceksiniz.

Ve, bilgisayarınıza Java Makinesini yükleyeceksiniz.

Güle güle kulanın!


Java Makinesi

Nihai Sorular
Nihai Sorular
-Orada Kimse Var Mı? -

Nerede Bir Hata Oldu?
Günah Ciddi Birşey Midir?
Buradan Nereye Gideceğim?
Dinin Bir Faydası Olabilir Mi?


Temel soru budur. Eğer Tanrı yoksa, O'nu aramak anlamsız bir şeydir. Tanrı'ya gelen herkes O'nun var olduğuna inanmalıdır.1 Tanrı'nın varlığını matematiksel bir şekilde "kanıtlamak" imkânsız olduğu halde kanıtlar çok inandırıcıdır.

     Evrenin var olmasını ele alalım. Evrenin var oluşunun bir rastlantı sonucu gerçekleştiğini söylemek kafalarda bir sürü sorunun oluşmasına neden olur ve bunlardan hiçbirini yanıtlamaz. Aynı şey, "dünyamızın güneşin patlaması sonucu oluştuğu" kuramı için de geçerlidir. Örneğin ham maddeler nereden geldiler? Büyük bir patlama bile hiçbir şeyden bir şey yaratamaz! Evrim düşüncesi yaygın olduğu kadar da zayıf bir kuramdır; yeryüzünde var olan inanılmaz derecede hayret verici karmaşıklığa sahip canlıları bir yana bırakalım, nasıl olur da "hiçbir şey" evrim geçirip "bir şey" olabilir?*

    Bütün diğer kuramlar da aynı derecede zayıftır, Tek doyurucu yanıt şudur: Başlangıçta Tanrı göklerí ve yeri yarattı.2 Dünyamız "kendisinde zaten her zaman var olmuş olan" maddeleri içeren ve büyük bir rastlantının anlamsız bir sonucu olan bir yer değildir.

     Bunun yerine, evren Tanrı'nın emri üzerine oluşmuştur. Şöyle kí, görünen şeyler görünmeyenlerden oluşmuştur.3 Doğanın bir başlangıcı vardı ve doğayı yaratan Tanrı'ydı, Çünkü O söyleyince, her şey oldu; O buyurunca, her şey göründü.4

    Bu gerçek, uzayın büyüklüğünden mikroskobik organizmalara kadar her şeyi bir arada tutan evrensel yasalar ve her yerde görünen hayret verici düzen ve plan tarafından sağlamlaştırılır. Ancak plan olması için planı yapan biri ve yasaların olması için de yasaları yapan biri gereklidir - ve bunların her ikisi de Tanrı'dır! Dünyayı ve içerisindeki herşeyi yaratan, göğün ve yerin Rab'bi olan Tanrı'dır.5

    Ancak Tanrı'nın "dünyayı yarattığının en kuvvetli kanıtı" insanın kendisidir. İnsan diğer hayvanlardan farklı olarak adına "kişilik" dediğimiz bir şeye sahiptir; akıllıca kararlar alır, bir vicdanı vardır ve doğru olanla yanlış olan arasında bir ayrım yapabilir. Sevebilir ve merhamet duyabilir. Hepsinden öte içinde bir tapınma güdüsü vardır. Bütün bu nitelikleri nereden almıştır? Bu nitelikleri, ne evrim ne de bir rastlantılar zinciri ortaya çıkarabilirdi. Konuya verilecek en açık yanıt şudur: RAB Tanrı, insanı topraktan yarattı ve burnuna yaşam soluğunu üfledi. Böylece insan yaşayan varlık oldu.6 İnsan bir raslantı sonucu oluşmamıştır; evrenin Yaratıcısı tarafından şaşılacak ve huşu duyulacak bir biçimde yaratılmıştır.7


1. İncil: İbraniler 11:6
2. Tevrat: Tekvin 1:1
3. İncil: İbraniler11:3
4. Zebur: Mezmur 33:9
5. İncil: Elçilerin İşleri 17:24
6. Tevrat: Tekvin 2:7
7. Zebur: Mezmur 139:14
* Bu burada ele alınamayacak kadar büyük ve karmaşık bir konudur. Eğer evrim konusu kafanızı kurcalıyorsa Prof. Dr. H. M. Morris tarafından yazılan Yaratılış Modeli adlı kitabı okumanızı öneririz.


Nerede Bir Hata Oldu?
Günah Ciddi Birşey Midir?
Buradan Nereye Gideceğim?
Dinin Bir Faydası Olabilir Mi?


:: Kütüphane ::

· Hıristiyanlığın Temelleri
· Hıristiyan olmak için ne yapmalısınız?
· Tanrı Çizgisi
· Tanrı'nın Sözünden Cevaplar
· Nihai Sorular
· İsa Kimdir?
· Neden Kurban?
· Bana Tanrı'yı Anlat
· Bilimsel Makale
· Marangozdan da öte
· Tarihsel Kanıt
· Boş Mezar
· İznik Konseyi hakkında
· Yehova Şahitleri
· Kur'an, İsa'yı nasıl anlatıyor?
· Son zaman azizleri(mormonlar)


:: Okuma Takvimi ::


· Ocak Okuma Planı

· Şubat Okuma Planı

· Mart Okuma Planı

· Nisan Okuma Planı

· Mayıs Okuma Planı

· Haziran Okuma Planı

· Temmuz Okuma Planı

· Ağustos Okuma Planı

· Eylül Okuma Planı

· Ekim Okuma Planı

· Kasım Okuma Planı

· Aralık Okuma Planı


İsa'nın Yuhanna'ya verdiği Vahiy söyle diyor.
"Bu peygamberliğin sözlerini okuyana, burada yazılanları dinleyip yerine getirene ne mutlu! Çünkü beklenen zaman yakındır."(Vahiy 1:3)
Diliyoruz ki, Tanrı'nın vermiş olduğu sonsuz yaşamı ve gerçek yolunu bu sitenin aracıliği ile bulmanızı arzu ederiz.
Her mesaj panosundaki içeriklerin yasal sorumlulukları yazarlara aittir ve içerikler incil.com'nun ilkeleri ile bağdaşmayabilir.
© 1998~2014, www.incil.com