Hoşgeldiniz!! Hristiyan Topluluğuna

Ad Başlık İçerik  

Hoş geldiniz! Ana Sayfa  ::  İnternet Kilisesi  ::  Yerel Kiliseler  ::  Soru Tahtası
:: Ana Menü ::

Ana Sayfa

İnternet Kilisesi

İncil Okuma

Gündelik Ekmeğimiz

Mesaj Panosu

:: Modüller ::

· Kütüphane
· Vaazlar
· İsa Filmi
· İlahiler
· Linkler
· Soru Tahtası
· Kısa Rehberler
· Bu Siteyi Tavsiye et
· İncil Okuma Tavimi
· Download


:: Etkinlikler ::


Sipariş Formu
Görüşleriniz

  İmanınızı daha geliştirmek için Etkinliklerindeki Formlarını doldurup bize göndereceksiniz. Bizden çok rahatça 'İncil', 'İSA VCD' ve ilgili kitapları alabilirsiniz.

  Sipariş Formunun aracığıyla Mektuplaşma Kursu'na katılıp İSA'nın, İncil'in ve Hristiyanlığın gerçeklerine sahip olabilirsiniz.


:: Java Makinesi ::

Sitemizde arkadaşlarla Chat yapmak için bigisayarınıza Java Makinesi yüklemek zorundasınız.

Hala Chat Odası aktif değilse aşayıdaki linki tuşlayıp Java Makinesini indireceksiniz.

Ve, bilgisayarınıza Java Makinesini yükleyeceksiniz.

Güle güle kulanın!


Java Makinesi

Nihai Sorular
Nihai Sorular
- Şimdi Ne Tarafa? -

Nerede Bir Hata Oldu?
Günah Ciddi Birşey Midir?
Buradan Nereye Gideceğim?
Dinin Bir Faydası Olabilir Mi?


    Şimdi Mesih'e güveniyorsanız sevinmeniz için birçok harika neden vardır. Örneğin, şimdi Tanrı'yla doğu bir ilişki içindesinizdir: Kutsal Kitap buna "aklanmak" adını verir ve imanla aklandığımıza göre, Rabbimiz İsa Mesih sayesinde Tanrı'yla barışmış oluyoruz der. İsa Mesih aracılığıyla günahlarınız silinmiştir: O'na inanan herkesin günahları O'nun adıyla bağışlanır.87 Şimdi artık Tanrı'nın ailesinin bir bireyisiniz: İsa Mesih'e güvenenlerin hepsine Tanrı'nın çocukları olma hakkı verilmiştir.88 Sonsuza dek güvencedesiniz: Mesih İsa'da olanlara karşı artık hiçbir mahkûmiyet yoktur.89 Tanrı'nın Kendisi Kutsal Ruh'un kişiliğinde yaşamınıza gelmiştir: Mesih'i ölümden dirilten Tanrı'nın Ruhu içinizde yaşamaktadır.90 Bunlar gerçekten de büyük gerçeklerdir!
    Şimdi yeni ruhsal yaşamınızda büyümeniz gerekir. Çok yakından ilgilenmeniz gereken dört önemli konu vardır:

    Dua. Şimdi artık Tanrı'yla Babanız olarak konuşabilirsiniz, bu daha önceleri yapamadığınız bir şeydi. O'na tapınabilir, yüceliği, gücü, kutsallığı ve sevgisi için O'nu övebilirsiniz. Bağışlanmayı her gün dileyebilirsiniz. Tanrı'nın çocukları olanlar bile kusursuz değildirler, ama günahlarımızı itiraf edersek, güvenilir ve adil olan Tanrı, günahlarımızı bağışlayıp bizi her günahtan arındıracaktır.91 Size gösterdiği iyilikten ötürü O'na her gün teşekkür edebilirsiniz. Tanrı'ya teşekkür etmek için birçok nedeniniz olacaktır, bunlara değerlerinin belki de farkına varmadığımız günlük şeyler de dahildirler. Ama sizi kurtardığı, sizi ailesine kabul ettiği, ve size sonsuz yaşam verdiği için O'na özel olarak teşekkür etmek isteyeceksiniz. Bu sizin için asla zor gelmemeli! Ayrıca O'ndan size kendi yaşamınızda ve diğer insanlara da kendi yaşamlarında yardımcı olmasını, kuvvet verip yol göstermesini de isteyebilirsiniz. Özellikle bir zamanlar sizin olduğunuz gibi, şu anda Tanrı'dan uzak olan tanıdığınız diğer insanlar için dua etmelisiniz.

    Kutsal Kitap'ı etüt etmek. Siz Tanrı'yla dua ederken konuşursunuz, O sizinle Kutsal Kitap aracılığıyla konuşur. Bu yüzden Tanrı'yı neyin hoşnut ettiğini öğrenmek için92 Kutsal Kitap'ı her gün okumanız çok önemlidir. Bunu yaptıkça okuduklarınızın anlamını anlamanız ve öğretilerine itaat etmenize yardım etmesi için Rab'den yardım isteyin ki, bununla beslenip büyüyerek, kurtuluşa erişesiniz.93 Kutsal Kitap'ı etüt etmeye başlarken yardıma ihtiyacınız varsa yardımcı kitapları size göndermemizi bizden isteyin.

    Diğer İnanlılarla bir araya gelmek. Şimdi artık Tanrı'nın ailesinin bir bireyi olduğunuza göre Tanrı, kardeşlerinizle sık sık bir araya gelmenizi ister! Bir araya gelmekten vazgeçmeyelim... birbirimizi yüreklendirelim.94 Bunun anlamı en kısa zamanda yakınınızdaki bir İnanlılar topluluğuna katılmanızdır. Bu toplulukta Tanrı hakkında daha çok şeyler öğrenecek, diğerlerinin deneyimlerinden yararlanacak, Tanrı'nın Mesih İnancı'nın ayrıntıları hakkındaki yol göstermelerinin önemini daha iyi anlayacak ve Tanrı'nın size vermiş olduğu ruhsal armağanlar ve yetenekleri diğerleriyle paylaşmanın verdiği sevinci keşfedeceksiniz. Size yakın olan inanlılar topluluğu hakkında bu sitenin 'Yerel Kiliseler' sayfasından faydalanabilirsiniz.

   
Hizmet. Şimdi Rab'biniz Tanrı' ya bütün kalbinizle ve bütün ruhunuzla hizmet etmek sizin için bir ayrıcalık olacaktır.95 Tanrı'nın bizi kurtarıp kutsal bir yaşama çağırdığını96 her zaman hatırlayın. Kutsal bir yaşamı birinci plana alın; kutsal olmamız Tanrı'nın isteğidir.97 Sonra Tanrı'nın size verdiği ruhsal armağanları O'nun hizmetinde kullanma yollarını arayın; bizler iyi işlerin yolunda yürüyelim diye Mesih İsa'da yaratıldık.98 Son olarak Rab'bin sizin için neler yaptığını diğer insanlara söylemek için önünüze çıkan fırsatları kaçırmayın.99 Diğer insanlara Mesih'ten söz etmek, O'na güvenenler için sadece bir görev değil, çok güzel ve heyecan verici bir deneyimdir!

    Artık bundan sonra yaşamınızın her alanında sizi karanlıktan Kendisinin şaşılacak ışığına çağıran Tanrı'nın erdemlerini ilan edecek bir biçimde yaşayın!100


86. İncil: Romalılar 5: 1
87. İncil: Elçilerin İşleri 10: 43
88. İncil: Yuhanna 1: 12
89. İncil: Romalılar 8: 1
90. İncil: Romalılar 8: 11
91. İncil: l. Yuhanna 1: 9
92. İncil: Efesliler 5: 10
93. İncil: l. Petrus 2: 2
94. İncil: İbraniler 10: 25
95. Tevrat: Tesniye 10: 12
96. İncil: II. Timoteyus 1: 9
97. İncil: I. Selanikliler 4: 3
98. İncil: Efesliler 2:10
99. İncil: Markos 5: 19
100. İncil: l. Petrus 2: 9

Nerede Bir Hata Oldu?
Günah Ciddi Birşey Midir?
Buradan Nereye Gideceğim?
Dinin Bir Faydası Olabilir Mi?


:: Kütüphane ::

· Hıristiyanlığın Temelleri
· Hıristiyan olmak için ne yapmalısınız?
· Tanrı Çizgisi
· Tanrı'nın Sözünden Cevaplar
· Nihai Sorular
· İsa Kimdir?
· Neden Kurban?
· Bana Tanrı'yı Anlat
· Bilimsel Makale
· Marangozdan da öte
· Tarihsel Kanıt
· Boş Mezar
· İznik Konseyi hakkında
· Yehova Şahitleri
· Kur'an, İsa'yı nasıl anlatıyor?
· Son zaman azizleri(mormonlar)


:: Okuma Takvimi ::


· Ocak Okuma Planı

· Şubat Okuma Planı

· Mart Okuma Planı

· Nisan Okuma Planı

· Mayıs Okuma Planı

· Haziran Okuma Planı

· Temmuz Okuma Planı

· Ağustos Okuma Planı

· Eylül Okuma Planı

· Ekim Okuma Planı

· Kasım Okuma Planı

· Aralık Okuma Planı


İsa'nın Yuhanna'ya verdiği Vahiy söyle diyor.
"Bu peygamberliğin sözlerini okuyana, burada yazılanları dinleyip yerine getirene ne mutlu! Çünkü beklenen zaman yakındır."(Vahiy 1:3)
Diliyoruz ki, Tanrı'nın vermiş olduğu sonsuz yaşamı ve gerçek yolunu bu sitenin aracıliği ile bulmanızı arzu ederiz.
Her mesaj panosundaki içeriklerin yasal sorumlulukları yazarlara aittir ve içerikler incil.com'nun ilkeleri ile bağdaşmayabilir.
© 1998~2014, www.incil.com