Hoşgeldiniz!! Hristiyan Topluluğuna

Ad Başlık İçerik  

Hoş geldiniz! Ana Sayfa  ::  İnternet Kilisesi  ::  Yerel Kiliseler  ::  Soru Tahtası
:: Ana Menü ::

Ana Sayfa

İnternet Kilisesi

İncil Okuma

Gündelik Ekmeğimiz

Mesaj Panosu

:: Modüller ::

· Kütüphane
· Vaazlar
· İsa Filmi
· İlahiler
· Linkler
· Soru Tahtası
· Kısa Rehberler
· Bu Siteyi Tavsiye et
· İncil Okuma Tavimi
· Download


:: Etkinlikler ::


Sipariş Formu
Görüşleriniz

  İmanınızı daha geliştirmek için Etkinliklerindeki Formlarını doldurup bize göndereceksiniz. Bizden çok rahatça 'İncil', 'İSA VCD' ve ilgili kitapları alabilirsiniz.

  Sipariş Formunun aracığıyla Mektuplaşma Kursu'na katılıp İSA'nın, İncil'in ve Hristiyanlığın gerçeklerine sahip olabilirsiniz.


:: Java Makinesi ::

Sitemizde arkadaşlarla Chat yapmak için bigisayarınıza Java Makinesi yüklemek zorundasınız.

Hala Chat Odası aktif değilse aşayıdaki linki tuşlayıp Java Makinesini indireceksiniz.

Ve, bilgisayarınıza Java Makinesini yükleyeceksiniz.

Güle güle kulanın!


Java Makinesi

Nihai Sorular
Nihai Sorular
- Nasıl Kurtulabilirim? -

Nerede Bir Hata Oldu?
Günah Ciddi Birşey Midir?
Buradan Nereye Gideceğim?
Dinin Bir Faydası Olabilir Mi?


    Bu kitabı buraya kadar okuduktan sonra gerçekten Tanrı'nın yargısından ve cehennemden kurtulmayı istiyor musunuz? Bedeli ya da sonuçları ne olursa olsun Tanrı ile doğru bir ilişkiye girmek istiyor musunuz? Yanıtınız "hayır" ise okuduğunuz sayfaların önemini anlamamışsınız demektir. Bu nedenle, Tanrı'dan bu sayfalardaki gerçeği size göstermesini isteyerek onları yeniden, yavaş yavaş ve dikkatlice okuyunuz.
    Eğer Tanrı size gereksiniminizi göstermişse ve kurtulmak istiyorsanız, o zaman tövbe edip Tanrı 'ya dönün ve Rab'bimiz İsa Mesih'e inanın.79

   Tövbe etmelisiniz. Bunun anlamı günah konusunda tamamen değişikliktir. Bunun gerçekleşmesi için kişinin kafasının değişmesi gerekir. Kutsal ve sevgi dolu bir Tanrı'ya karşı bir asi ve bir günahkâr olduğunuzu itiraf etmeniz gerekir. Yüreğinizin tutumunun değişmesi, günahınızın kötülük ve kirliliğinden ötürü gerçek bir üzüntü duymanız gerekir. Sonra da günahınızdan vazgeçmeye razı olmanız ve yaşamınızın yönünü değiştirmeniz gerekir. Tanrı insanları tövbeye yaraşır işler yapmaya çağırır.80 Siz de aynen böyle yapmalısınız. Tanrı sizin vazgeçmeye razı olmadığınız hiçbir günahı bağışlamaz. Tövbe etmek, tamamiyle yeni bir yolda gitmek ve kişinin bütün kalbiyle Tanrı'yı hoşnut eden bir yolda yaşamayı istemesi demektir.

    İsa'ya imanınız olmalıdır. Bunun anlamı ilk önce, İsa'yı yaşayan Tanrı 'nın Oğlu Mesih olarak81 kabul etmek ve İsa Mesih'in Tanrı'ya itaatsizlik içinde olanlar için öldüğüne82 inanmaktır. İkinci olarak, Kendi gücü ve sevgisi sayesinde İsa'nın sizi kurtarabilme gücü olduğuna ve bunu yapmaya istekli olduğuna inanmaktır. Üçüncü olarak, Mesih'e güvenmek, sizi Tanrı'yla doğru bir ilişkiye sokabilmesi için sadece ve sadece O'na bel bağlamaktır. Kendi gururlu ve günahkâr doğanız, kendi "iyiliğiniz" ya da dininize güvenmeyi bir yana bırakmanıza karşı çıkacaktır. Ancak başka bir seçeneğiniz yoktur. Başka her şeye olan güveninizi bir kenara atmalı ve sadece kendisi aracılığıyla Tanrı' ya yaklaşanları tamamen kurtarmaya gücü yeten Mesih'e83 güvenmelisiniz.

    Eğer Tanrı size gereksiniminizi gösterdiyse ve bu arzuyu içinize koyduysa o zaman İsa Mesih'e dönün - ve bunu hemen şimdi yapın! İdeal olarak ne yapmanız gerektiğini bilmek istiyorsanız, O' na yüksek sesle dua edin; bu, ne yaptığınızı daha açık bir şekilde anlamanıza yardım edecektir. Suçlu, kayıp ve çaresiz bir günahkâr olduğunuzu itiraf edin ve bütün kalbinizle İsa Mesih'ten sizi kurtarmasını ve yaşamınızın Efendisi olarak yaşamınızda Kendisine ait olan yeri almasını ve günahtan dönmeniz için size güç vermesini ve Kendisi için yaşamanıza yardım etmesini isteyin.

   
Kutsal Kitap, İsa'nın Rab olduğunu ağzınla açıkça söyler ve Tanrı'nın O'nu ölümden dirilttiğine yürekten iman edersen, kurtulacaksın84 ve Rab'be yakaran herkes kurtulacaktır.85 der. Eğer Kurtarıcınız olarak gerçekten İsa Mesih'e güveniyorsanız ve O'nu Rabbiniz olarak kabul ediyorsanız, bu vaatleri size kişisel olarak verilmişcesine kendi hayatınıza mal edebilirsiniz!


77. İncil: Elçilerin İşleri 1: 3
78. İncil: Romalılar 6: 9
79. İncil: Elçilerin İşleri 20: 21
80. İncil: Elçilerin İşleri 26: 20
81. İncil: Matta 16: 16
82. İncil: Romalılar 5: 6
83. İncil: İbraniler 7: 25
84. İncil: Romalılar 10: 9
85. İncil: Romalılar 10: 13

Nerede Bir Hata Oldu?
Günah Ciddi Birşey Midir?
Buradan Nereye Gideceğim?
Dinin Bir Faydası Olabilir Mi?


:: Kütüphane ::

· Hıristiyanlığın Temelleri
· Hıristiyan olmak için ne yapmalısınız?
· Tanrı Çizgisi
· Tanrı'nın Sözünden Cevaplar
· Nihai Sorular
· İsa Kimdir?
· Neden Kurban?
· Bana Tanrı'yı Anlat
· Bilimsel Makale
· Marangozdan da öte
· Tarihsel Kanıt
· Boş Mezar
· İznik Konseyi hakkında
· Yehova Şahitleri
· Kur'an, İsa'yı nasıl anlatıyor?
· Son zaman azizleri(mormonlar)


:: Okuma Takvimi ::


· Ocak Okuma Planı

· Şubat Okuma Planı

· Mart Okuma Planı

· Nisan Okuma Planı

· Mayıs Okuma Planı

· Haziran Okuma Planı

· Temmuz Okuma Planı

· Ağustos Okuma Planı

· Eylül Okuma Planı

· Ekim Okuma Planı

· Kasım Okuma Planı

· Aralık Okuma Planı


İsa'nın Yuhanna'ya verdiği Vahiy söyle diyor.
"Bu peygamberliğin sözlerini okuyana, burada yazılanları dinleyip yerine getirene ne mutlu! Çünkü beklenen zaman yakındır."(Vahiy 1:3)
Diliyoruz ki, Tanrı'nın vermiş olduğu sonsuz yaşamı ve gerçek yolunu bu sitenin aracıliği ile bulmanızı arzu ederiz.
Her mesaj panosundaki içeriklerin yasal sorumlulukları yazarlara aittir ve içerikler incil.com'nun ilkeleri ile bağdaşmayabilir.
© 1998~2014, www.incil.com