Hoşgeldiniz!! Hristiyan Topluluğuna

Ad Başlık İçerik  

Hoş geldiniz! Ana Sayfa  ::  İnternet Kilisesi  ::  Yerel Kiliseler  ::  Soru Tahtası
:: Ana Menü ::

Ana Sayfa

İnternet Kilisesi

İncil Okuma

Gündelik Ekmeğimiz

Mesaj Panosu

:: Modüller ::

· Kütüphane
· Vaazlar
· İsa Filmi
· İlahiler
· Linkler
· Soru Tahtası
· Kısa Rehberler
· Bu Siteyi Tavsiye et
· İncil Okuma Tavimi
· Download


:: Etkinlikler ::


Sipariş Formu
Görüşleriniz

  İmanınızı daha geliştirmek için Etkinliklerindeki Formlarını doldurup bize göndereceksiniz. Bizden çok rahatça 'İncil', 'İSA VCD' ve ilgili kitapları alabilirsiniz.

  Sipariş Formunun aracığıyla Mektuplaşma Kursu'na katılıp İSA'nın, İncil'in ve Hristiyanlığın gerçeklerine sahip olabilirsiniz.


:: Java Makinesi ::

Sitemizde arkadaşlarla Chat yapmak için bigisayarınıza Java Makinesi yüklemek zorundasınız.

Hala Chat Odası aktif değilse aşayıdaki linki tuşlayıp Java Makinesini indireceksiniz.

Ve, bilgisayarınıza Java Makinesini yükleyeceksiniz.

Güle güle kulanın!


Java Makinesi

Nihai Sorular
Nihai Sorular
- Neden Çarmıhtaki Olüm? -

Nerede Bir Hata Oldu?
Günah Ciddi Birşey Midir?
Buradan Nereye Gideceğim?
Dinin Bir Faydası Olabilir Mi?


    Kutsal Kitap'ın bütün öğretileri İsa'nın ölümüne işaret eder. Ne kusursuz yaşamı, ne harika öğretileri, ne de güçlü mucizeleri Kutsal Kitap'ın mesajının odağı değildirler. Bunların hepsi önemlidirler ama İsa her şeyden çok ölmek için bu dünyaya gelmiştir. O'nun ölümünü bu denli önemli kılan nedir? Bunun yanıtı, O'nun bizim yerimize öldüğü, günahlarımızı üzerine alıp onların cezasını çektiği ve Kurtarıcımız olduğudur.

    İsa bizim yerimize günahların cezasını çekip ölmüştür. Bu, Tanrı' nın sevgisini gösteren bir olaydır. Günahkârlar Tanrı'nın kutsal yasasının önünde suçlu, kayıp ve çaresizdirler ve bu durum da her günahın cezalandırılmasını talep ettiren bir durumdur. Tanrı'nın adil gazabından kaçabilmeleri nasıl olur da mümkün olabilir? Bu soruya Kutsal Kitap'ın yanıtı: Tanrı bize olan sevgisini şununla kanıtlıyor: Biz daha günahkârken, Mesih bizim için öldü.73 Tanrı'nın hayretler verici kurtarış planının bir parçası olarak Oğul olan Tanrı, günahkârların yerini almaya ve onların günahlarının cezasını çekmeye gönüllü oldu. Günahsız olan Tanrı Oğlu, günahkârlar için gönüllü olarak acı çekti ve öldü. Doğru olan doğru olmayanlar için acı çekip öldü.74

    Günahlanmızı taşıyan İsa. Bu da, Tanrı'nın kutsallığını gösterir. Mesih'in ölümü konusunda sahte olan bir şey yoktur. Diğer insanların günahının cezası, Tanrı'nın günahsız Oğlu'nun ölümü aracılığıyla tamamen ödenmişti. Çarmıhta asılıyken, Tanrım, Tanrım, beni niçin terkettìn? diye bağırdı.75 O korkunç anda Baba Tanrı, sevgili Oğluna sırtını döndü ve Oğul da bunun üzerine Tanrı'dan ayrı olmanın cezasına katlandı. Bunun Tanrı'nın kutsallığının kusursuzluğunu nasıl yansıttığına dikkat edin. Bütün günahlar, her günah cezalandırılmalıdır ve İsa günahkârların yerini aldığında sanki bu günahlardan Kendisi sorumluymuşcasına onların hesabını vermek zorunda kaldı. Kusursuz bir yaşam yaşayan tek insan, suçluların çifte ölüm cezasını çekti.

    Kurtarıcı olan İsa. Bu da Tanrı'nın gücünü gösterir. Ölümünden üç gün sonra Mesih'in, ölümden dirilişiyle Tanrı Oğlu olduğu kudretle ilan edildi.76 Dirilmiş olduğunu birçok inandırıcı kanıtlarla elçilere gösterdi77 ve artık ölmeyeceğini, ölümün O'nun üzerinde egemenlik sürmeyeceğini bildirdi.78 Tanrı, Mesih'i ölümden dirilterek O'nun günahkârların yerine ölümünü, günahın kusursuz ve tüm bedeli olarak ve bu olmasaydı sonsuzluğu cehennemde geçirmeye mahkum olacak olanlara tamamen ve bedava olarak verilen bir bağış olarak kabul ettiğini güçlü bir şekilde göstermiştir.

    Ama bütün bunların sizinle ne ilgisi vardır? Siz Tanrı'yla nasıl doğru bir ilişki içine girebilirsiniz? İsa Mesih nasıl sizin Kurtarıcınız olabilir?


73. İncil: Romalılar 5: 8
74. İncil: I. Petrus 3: 18
75. İncil: Markos 15: 34
76. İncil: Romalılar 1: 4

Nerede Bir Hata Oldu?
Günah Ciddi Birşey Midir?
Buradan Nereye Gideceğim?
Dinin Bir Faydası Olabilir Mi?


:: Kütüphane ::

· Hıristiyanlığın Temelleri
· Hıristiyan olmak için ne yapmalısınız?
· Tanrı Çizgisi
· Tanrı'nın Sözünden Cevaplar
· Nihai Sorular
· İsa Kimdir?
· Neden Kurban?
· Bana Tanrı'yı Anlat
· Bilimsel Makale
· Marangozdan da öte
· Tarihsel Kanıt
· Boş Mezar
· İznik Konseyi hakkında
· Yehova Şahitleri
· Kur'an, İsa'yı nasıl anlatıyor?
· Son zaman azizleri(mormonlar)


:: Okuma Takvimi ::


· Ocak Okuma Planı

· Şubat Okuma Planı

· Mart Okuma Planı

· Nisan Okuma Planı

· Mayıs Okuma Planı

· Haziran Okuma Planı

· Temmuz Okuma Planı

· Ağustos Okuma Planı

· Eylül Okuma Planı

· Ekim Okuma Planı

· Kasım Okuma Planı

· Aralık Okuma Planı


İsa'nın Yuhanna'ya verdiği Vahiy söyle diyor.
"Bu peygamberliğin sözlerini okuyana, burada yazılanları dinleyip yerine getirene ne mutlu! Çünkü beklenen zaman yakındır."(Vahiy 1:3)
Diliyoruz ki, Tanrı'nın vermiş olduğu sonsuz yaşamı ve gerçek yolunu bu sitenin aracıliği ile bulmanızı arzu ederiz.
Her mesaj panosundaki içeriklerin yasal sorumlulukları yazarlara aittir ve içerikler incil.com'nun ilkeleri ile bağdaşmayabilir.
© 1998~2014, www.incil.com